Diğer bilgiler

Kaynak

Ulaşım Daire Başkanlığı

Yazar

Ulaşım Daire Başkanlığı

Güncelleyen

Ulaşım Daire Başkanlığı

Son Güncelleme Tarihi

11 Şubat 2020, 15: 23 (+03)

Oluşturulma tarihi

15 Ocak 2020, 09: 6 (+03)

Açıklama

Araştırma; İstanbul ili toplam, İstanbul ilçe, sektör ve hizmet alan ve hizmet veren şirketler ile ilgili olarak lojistik hareketliliğinin tahminini verebilecek şekilde tasarlanmıştır.

TUİK tarafından tasarlanan örneklem çalışması tasarım gereği toplam örnek hacmi 71.992 iş yeri olarak belirlenmiştir.

Tabakalı iki aşamalı küme örneklemesi yöntemi kullanılmıştır. Dışsal tabakalama kriteri olarak ilçe ve sektör ayrımı kullanılmıştır. Birinci aşama örnekleme birimi ilçeler; ikinci aşama örnekleme birimi ise sektör olarak her kümeden sistematik olarak seçilen iş yerleridir.

ISTANBUL LOGISTICS COMPANY MEETINGS FIELD RESEARCH SYNTHESIS REPORT

Research; It is designed to provide estimation of logistics mobility in relation to the Istanbul province, Istanbul district, the sector and the companies providing services.

The sample study designed by TUİK has determined the total sample volume as 71.992 workplaces by design.

A stratified two-stage cluster sampling method was used. District and sector distinctions were used as the external stratification criteria. First stage included sampling unit districts; The second stage included sampling unit by the workplaces chosen systematically from each cluster of the sector.

Veri ve Kaynaklar
  • İstanbul Lojistik Firma Görüşmeleri Saha ... Araştırma; İstanbul ili toplam, İstanbul ilçe, sektör ve hizmet alan ve...
  • İstanbul Lojistik Firma Görüşmeleri Saha ... Araştırma; İstanbul ili toplam, İstanbul ilçe, sektör ve hizmet alan ve...