İBB Analitik Portal Nedir?

IBM Cloud Pak for Data, kullanıcıların verileri görselleştirmesini ve anlamasını sağlayan gelişmiş analitik ve raporlama araçları sunar. Kullanıcılar, etkileşimli görsellerle verileri keşfedebilir ve bilgileri daha iyi anlamak için analizler yapabilir.

İBB Hesabım ile Giriş

Proje Oluşturma


1-Gezinme menüsünden Projeler ardından Tüm Projeleri görüntüle seçeneklerini belirleyin ve Yeni Proje seçeneğini tıklatın.
2-Bir dosyadan ya da örnekten proje oluşturmayı seçerseniz, bir proje dosyasını karşıya yükleyin ya da örnek bir proje seçin.
3-Yeni bir proje oluşturmayı seçerseniz, Yeni proje ekranına bir ad ekleyin.
Yeni Proje Oluşturma ile İlgili Detaylı Bilgi.

Jupyter Notebook

Jupyter dizüstü bilgisayarı, etkileşimli bilgi işlem için web tabanlı bir ortamdır. Dizüstü bilgisayarda bir makine öğrenimi modeli oluşturmayı seçerseniz, Jupyter not defterinde kodlama konusunda rahat olun. Verilerinizi işleyen küçük kod parçalarını çalıştırabilir ve ardından hemen hesaplamanın sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu aracı kullanarak, verilerle çalışmak için gereksinim duyduğunuz tüm yapı bloklarını birleştirebilir, test edebilir, çalıştırabilir; verileri Watson Machine Learning'e kaydedebilir ve modeli devreye alabilirsiniz. Jupyter Notebook Kullanımı Hakkında Detaylı Bilgi.